Arzu Özkan / 2460 Puan

Notice: Undefined variable: esask in /home/iyikotuy/saglikissendikasi.com/Icerikdetay.php on line 296

Aile ve sosyal hizmetler gece zammı neden düşük?

İşçi Şikayet

Aile ve sosyal hizmetler gece zammı neden düşük? 4d daimi sürekli işçi statüsünde çalışan personelin %2 gece zammı sözleşmesi gereği yetkili sendikanın bu oranda anlaşma yapmış olması ile kazanılmış bir hak olarak karşımıza çıkıyor. Oranın düşük olması Yetkili Sendika ile kurum arasındaki anlaşma gereğidir.Fakat bilinmesi gereken konu gece zammı kim tarafından elde edilmiş bir hak ve kimler yararlanıyor.
Türkiye sağlık işçileri sendikası geçmiş dönemlerde kazanılmış haklar doğrultusunda sözleşmelerine gece zammı ilave ederek işçilerine bu hak doğrultusunda maaşlarına ek olarak sosyal ücretler almaya hak kazanmıştır.
Bu doğrultuda bir çok kurumda ve en önemlisi üniversite hastanelerinde %25 ve %35 gece zammı ile şuanda yetkili olduğu kurumlarda ve daha önce kazanılmış hak olarak elde ettiği kurumlarda farklı sendikalar olsa da bu haklardan işçilerin yararlanmasını sağlamış oldu.
Aile ve sosyal hizmetler Çalışanları ilerleyen zaman içerisinde kaybettiği hakları ve üzerine elde edeceği hakları sağlık iş sendikası ile elde edeceğini bilmesi gerekir. Sendika seçimi ile birlikte sürekli işçilerin birlik olması ve bu birlik ile hareket etmesi amaçlarına daha hızlı ulaşmasının sağlayacaktır.
 

0