Arzu Özkan / 2460 Puan

Notice: Undefined variable: esask in /home/iyikotuy/saglikissendikasi.com/Icerikdetay.php on line 296

Üniversiteli işçiler memur olmak istiyor mu ?

Soru & Cevap

Üniversiteli işçiler memur olmak istiyor mu ? 4D daimi işçi statüsünde üniversite personeli olarak çalışıyorum. Sürekli işçi kadrosunda özel güvenlik , temizlik görevlisi, hasta bakıcı, Teknik bakım elemanı dışında sağlık iş kolunda çalışan diğer birimler dışında memur kadrosu için talepte bulunan olabilir.
Unutmayalım ki hepimiz taşeron işçiler olarak çalışıyorduk. Şimdi memur statüsünde çalışmak isteyen KPSS girebilir kimsenin bu duruma itiraz edeceğini düşünüyoruz. Fakat belirli kesim hangi statüde çalışmış olduğunu unutmuş olacak ki memurluktan bahsediyor.
KHK hükmünde herkes eşit ve herkes işçi statüsünde kanun değişmediği sürece bu şekilde olacaktır. Okul okuyan ile üniversitesi mezunu arasında işçi statüsünde bir ayrım yoktur. En basit örneği görevde yükselme olmayan bir statüde bile farklı statüye geçme isteği anlamsız.
Üniversite personeli olarak 4d sürekli işçi statüsünde ikramiye, tediye, sosyal haklar yardımlar ile birlikte haftalık 40 saat 45 kıdem ve yeni sözleşme zammı ile elde edilecek haklar sayesinde her geçen gün ücret artışı yaşanması ve her çalışmada ekstra ücretler eklenmesi varken bir işçi neden memur olmak istesin. 
Sosyal medyada haber yapılan bu durum sanki bütün üniversite personeli memur olmak istiyormuş lanse edilmiş. Böyle bir durum söz konusu değil. Bir başka haber sitesinde sürekli işçiler memur oluyor diye başlık atılmış. Böyle bir bilgi olmadığı gibi çalışmada yok. 
Sürekli işçi KHK statüsünde değişiklik veya düzenleme yapılmadan memur olma veya geçiş yapma gibi bir durum söz konusu değildir.

0