Arzu Özkan / 2460 Puan

Notice: Undefined variable: esask in /home/iyikotuy/saglikissendikasi.com/Icerikdetay.php on line 296

Deprem yardım başvurusu nasıl yapılır?

Soru & Cevap

Deprem yardım başvurusu nasıl yapılır? AFAD il ve ilçelerde nüfus müdürlüğü aile kayıt örneği alarak yardım merkezlerinden başvuru yaparak yardım alabilirsiniz.

Belediyeler her il ve ilçede farklı şekilde yardım merkezi kurarak yine aynı şekilde depremzedelere yardım imkanı sunuyor.
Deprem sonrası farklı illere giden kişiler AFAD ve belediye tarafından hazırlanan merkezlerde üst baş dışında hasta bezi çocuk bezi gibi ihtiyaçlarını giderebilir.
Bir çok otel konaklama ve gıda ihtiyacını karşılıyor. Ayriyetten yardımcı olmak isteyen kişilerce hazırlanan evler yine ekipler tarafından kontrol edilip tahsis edilen evlere kontroller sonrası yerleştiriliyor.
Devletin yurtlara depremzedeleri yerleştirme sonrasında şimdilik barınma ve gıda ihtiyacı karşılanıyor. Bu bölgelere kendi imkanları ile gelen kişilerin mutlaka AFAD bölgesine gidip neler yapılacağı konusunda bilgi alması gerekir.
Yine en önemli unsurlardan birisi bulundukları ilden ayrılmadan önce valiliğe veya AFAD bölgesine gidip bilgi vermeleri gerekmektedir.

0