Arzu Özkan / 2460 Puan

Notice: Undefined variable: esask in /home/iyikotuy/saglikissendikasi.com/Icerikdetay.php on line 296

E devlet bilgileri çalındı mı ?

İşçi Şikayet

E devlet bilgileri çalındı mı ? Mobil cep telefonu uygulaması veya web sitesi üzerinden güvenli giriş yapmak için iki aşamalı giriş yapmanız gerekiyor. Aksi halde kişisel şifre kaybı veya çalınması halinde bütün bilgilerinize erişim sağlanabilecektir. 

E devlet kullanan kişilerin şifre ve bütün bilgileri çalındığı söyleniyor tabi bu konuda bizlere çalınmış demeyecektirler. Böyle bir durumda bu sorumluluğu kimse alamayacağı ve açıklanmasının da çeşitli olumsuzluklar doğuracağı için bu durumu net bir şekilde ifade etmek doğru olmaz. Fakat bizler bu durum doğruymuş gibi önlem alıp hareket etmek zorundayız.
Şifre ve bilgiler çalınmış olsa da iki aşamalı giriş yapılması halinde e-devletinizi kimse kullanamayacaktır. Çünkü cep telefonu onay kodu gelmeden e-devlet uygulamasına giriş yapamayacaksınız. 
E-devlet uygulaması üzerinde doğrudan belirlemiş olduğunuz şifre ile giriş yapın daha sonra profilim üzerinde kimlik doğrula yazan yeri tıklayıp cep telefonu numaranızı ve kimlik kartınızı doğrulayabilirsiniz. Sisteme tanıtmış olduğunuz cep telefonu ile artık e-devletinizi güvence altına almış oluyorsunuz. Daha sonrasında şifreniz bir başkasının eline geçmiş olsa bile e-devlet profilinize ve bilgilerinize sizden başka kimse giriş yapamayacaktır.

0