Arzu Özkan / 2460 Puan

Notice: Undefined variable: esask in /home/iyikotuy/saglikissendikasi.com/Icerikdetay.php on line 296

4D Sürekli işçilerde becayiş var mı?

İşçi Hakları

4D Sürekli işçilerde becayiş var mı? Sürekli işçi çalışmış olduğu aynı bakanlık bünyesinde aynı kurum, aynı iş kolu, aynı iş ve birim olmak kaydı ile karşılıklı anlaşma usulü ile becayiş hakkından yararlanabilir.

Sağlık bakanlığı devlet hastanesi, aile ve sosyal hizmetler çalışanları farklı illerde karşılık bulması halinde becayiş dilekçesi ile kurumlara ibraz ederek kurumlarında onayı ile bu haktan yararlanabilir.
Fakat üniversite hastaneleri bu durumdan yararlanması oldukça zor ama imkansız değil. Öncelikle iki kurumun bu duruma onay vermesi gerekir. Üniversite iş çıkışı yapmanızı isteyebilir. üniversiteler kendi bünyesinde özerk bir yapıya sahip oldukları için bağımsız iş yeri olarak hareket ederler. Bu nedenle karşılıklı becayiş iş çıkışı sonrası işçileri yeniden işe alarak yapabilirler. Bu durumda becayiş yapacak kişiler öncelikle şunu bilmeli farklı Toplu iş sözleşmesi değişecek kazanılmış haklar eşit olmaya bilir. Geçiş yapacakları üniversitenin sözleşmelerini iki tarafında okuması ve kurumlardan onay alması gerekmektedir.

0