Arzu Özkan / 2460 Puan

Notice: Undefined variable: esask in /home/iyikotuy/saglikissendikasi.com/Icerikdetay.php on line 296

Dövmesi olan özel güvenlik olabilir mi?

Soru & Cevap

Dövmesi olan özel güvenlik olabilir mi? Özel güvenlik kimlik kartı almaya hak kazanmış olan herkes özel güvenlik olabilir. Sonuç itibarıyla heyet raporunu tamamlamış ve özel güvenlik kimlik kartını almış olan kişiler için sorun yoktur.

Fakat Psikiyatri bölümünden rapor alırken doktor onay verirse sorun yok onay vermez ise zaten kimlik kartı almanız söz konusu değildir. 
Asıl soru şu olmalı özel güvenlik görevlisi heyet raporu alırken dövme engel teşkil ediyor mu? Özel güvenlik görevlisi olmak için dövme bir engel değil fakat bir işe girmeden olumsuzluk doğurabilecek bütün ihtimallerden kaçınılması gerekir.
4D daimi işçi alımı için kurumlar özel güvenlik mülakatı yaparken nasıl boy kilo gibi seçim yaparken dövme gibi unsurlara dikkat edebilir. Bunun yanı sıra taşeron olarak çalışan özel güvenlik görevlileri için bu durum fazla önem arz etmez. 
Özel güvenlik görevlisi sonuç itibariyle kamu alanında önleyici kolluk kuvveti olarak hizmet vermektedir. Kılık kıyafetimize özel göstermemizde işimizin gereğindendir.

0