Beyza Köksal / 360 Puan

Notice: Undefined variable: esask in /home/iyikotuy/saglikissendikasi.com/Icerikdetay.php on line 296

Refakat izninde isim yazılır mı?

Soru & Cevap

Refakat izninde isim yazılır mı? refakatçi izni resmi adı Durum bildirir raporu olan memur veya işçilerin sözleşmeleri dahilinde yasal olarak kullanmış oldukları mazeret izni Hakkı.

Üniversite hastaneleri veya devlet hastaneleri tarafından heyet raporu ile alınan bu rapor 3 doktor onaylı olmak zorundadır. Fakat bazı kurumlar çalıştırmış oldukları memur veya işçilere bu rapora isimlerini de dahil etmelerini ve bu şekilde kabul edeceklerini söylüyorlar. Fakat böyle bir zorunluluk ve mevzuat yoktur. 
Refakatçi izni Yani durum bildir raporunu almak için hastanın bakıma muhtaç olması ve bakılmadığı takdirde Hayati riskinin olması doktor tarafından heyet raporu ile beyan edilmesi esas olandır.
3 doktor onaylı almış olduğunuz heyet raporunda hastanın bakıma muhtaç olduğunu ve bakılmadığı takdirde Hayati tehlikesinin bulunduğunu ifade ediyorsa bu rapor esas alınır.
Almış olduğunuz raporu kurumunuza şahsi olarak dilekçe ile ibraz ettiğiniz takdirde raporunuz kabul edilecektir. Zaten dilekçeyi siz verdiğiniz için sizin adınıza bu raporun alınmış olduğu ortaya çıkacaktır. Yani kurumların istemiş olduğu gibi durum bildirir raporuna özellikle sizin adınızı yazılması gerekmiyor çünkü böyle bir usul ve mevzuat yoktur.
Kurumunuzun size zorluk çıkaracağını düşünüyorsanız durum bildiri raporunu ve yazmış olduğunuz dilekçenin kopyasını alıp daha sonraki süreçte yasal işlem başlatabilirsiniz.

0