Zeynep Soykan / 700 Puan

Notice: Undefined variable: esask in /home/iyikotuy/saglikissendikasi.com/Icerikdetay.php on line 296

4D işçi Aynı işyerinde kaç yıl çalışan kıdem tazminatı alabilir?

Soru & Cevap

4D işçi Aynı işyerinde kaç yıl çalışan kıdem tazminatı alabilir? Sürekli işçinin aynı iş yerinde değişik iş kollarında veya örnek verecek olursak bir üniversite hastanesinde çalışan bir işçi Sağlık kültür daire başkanlığı, rektörlük, diş fakültesi veya başka fakültelerde çalışması rektörlüğe bağlı aynı iş yerlerinde olduğu için çalıştığı yıl kadar kıdem tazminatını hak eder.

Ancak işçi bir fabrikada çalışıp 5 yıl sonra Sağlık bakanlığı ve üniversite hastanesine geçip 5 yılda orada çalışır ise emekli olduğu tarihte en son çalıştığı iş yer Sağlık bakanlığı ve üniversite Hastanesi ise 5 yıllık tazminatını alır diğer iş yerinde çalışmış olduğu 5 yıllık tazminatı bu tazminatı eklenmez. En son nerede çalışmış ve ne kadar süre çalışmış ise okadar kıdem tazminatı almaya hak kazanır.
Kıdem tazminatı almak isteyen 4D Daimi sürekli işçi eğer işten çıkarılmış ve haklı bir sebebi var ise kıdem tazminatını almaya hak kazanır. Fakat yüz kızartıcı bir suçtan kurum tarafından işten çıkarılmış ise bu durumda kıdem tazminatı alması mümkün değildir.

0